28 Aralık 2010 Salı

Hadi Girelim

 

Yeni yılla alakadar olarak en son ikibinon yılına küfür eden bir yazı yazmıştım.Şimdi ise rotamız tamamen geleceğe dönük ve bu yönde yol alıyoruz.


Yeni yıl bize neler getirir neler götürür onu bilmem ama gelen ve gidenlerin yeni yılla bir ilgisi yok bunu bilirim.Bunu bildiğim halde olanların bütün sorumlusu, sene sonu geldiğinde bu yıl olarak göstermem çelişki noktasıdır.
Hayatta ne olursa olsun, yine şu gelen giden meselesi bunların bütün sorumlusu zamandır.Bize gelen giden hep zaman içinde olan şeylerdir.Yıl değişmese sürekli zaman yenilense, hiçbir değişiklik olmayacak.Yani yeni yılın bize getirdiği bir şey yok sadece zamana yeni bir isim yüklemesi yapıyoruz.

Yeni yıla girerken, yani zamanın adını değiştirirken yaptıklarımız biraz daha önem kazanabilir.Bazısı kendine yepyeni bir başlangıç yapmak için yeni yılı bekler , bazısının şansı güzel gitmeye başlamıştır buda yeni yıla denk gelir bu yılın ona iyi geldiğini düşünür.
Zaman ne kadar değişirse değişsin yıl ne kadar yenilenirse yenilensin, kafa aynı içindeki düşünceler aynı, hatıralar sevgiler , nefretler kısaca bizden olan her şey aynı ve bu şekilde yeni yıla girmekte pek de bir yenilik yok…

Yeni yıla istediklerimizi alıp istediklerimizi eski yılda bırakıp girsek daha mı güzel olurdu orası tartışılır ama bence olmazdı.Yaşadığımız her şey  bir anı bir tecrübe olarak bizde, bazen en acı şeyleri silmek bile istesek, onlarsız olmanın onlarla olmaktan daha zor geleceğini  fark edebiliyoruz.

1 yorum:

  1. Haklısın bende yıl içerisinde yaşadıklarımı yıl sonu geldiğinde o yılın uğursuzluğu ya da şansı olarak nitelendiriyorum.:) Ne kadar saçma olsa da böyle alışmışız,böyle gidecek.:)

    YanıtlaSil