11 Şubat 2011 Cuma

Her Yerde On Dört


Her yerde on dört şubat var.Özellikle çiçekçiler de ve mağazalarda.Hatta bugün bir kırtasiye de bile gördüm.Cama minyatür hediyelikler geldi yazmışlar.Ulan minyatür hediyelik kadar saçma bir hediye var mı ? sevgiliye alınabilecek diye düşündüm kendi kendime.Evet her zaman ki gibi kendi kendime düşündüm.


Piyasa durgunluğuna alternatif hareketlilik katacak sistemlerden biri on dört şubat.Sevgililer günü nedir yaa.Sevgiliye her gün sevgili günü değil mi ? sadece on dördünde mi ? anlıyorsun sevgili olduğunu.O gün daha mı ağır basıyor hislerine bir sevgilinin olduğu.Her gün sevmiyor musunuz  zaten birbirinizi, gibi daha da uzatılabilecek sorular beliriyor.Nasıl belirmesin ki ?.

Bir de hediye bekleyen çiftler var.Onlara da yazık haftalarca önceden hediye stresine girerler.Hediyelerin verileceği gün geldiğinde her zaman aynı şey olur.İki tarafta hediyeyi beğenmiş gibi yapar yalandan sarılır öpüşürler falan.En azından diğer günler böyle yapmacık hareketler olmadan sarılıyordunuz öpüşüyordunuz ayrı bir saçmalık kattınız bugüne.

Acaba bana hediye alır mı ? diye öğrenmeye çalışan taraf da her zaman var.Öğrenmesi gerekir çünkü karşı taraf almayacaksa  kendisi de almayacak.Karşı taraf alırda kendisi almazsa rezil olacak.Bu durumda yardıma ortak arkadaşlar girer.Bırak hediye alıp almayacağını ne hediye aldığına kadar öğrenir söylerler.
Hediye değil mi ben ne alırsam beğenir taktiği bodoslamadan başka bir şey değildir.Son çaredir artık ne alacağım düşüncesinden kurtulmanın en etkili yoludur.İlk dükkana girilir ucuz ve o an güzel görünen hediye alınır.

Karşılıklı hediye almayacak olanlar.Onlar sevgililer gününden hoşlanmayanlar ya da gerçekten parası olmayan öğrenciler.Öğrenci öğrencinin halinden anlar taktiğiyle sevgiliye birkaç gün önceden sevgililer gününün saçmalığı anlatılır ve hediye almamaya karar verilir.Gerçekten sevgililer günü saçmadır böyle düşünenlerdeniz.Hediye alınması ya da kutlama yapılması gereken günler varsa onlar da bizim için özel olan günlerdir.Sevgililer günü bize özel bir gün gelmiyor.Hediye almayanlardanız.

Çaresizce sevgili arayanlar.Onlar işte en kötü durumda olanlar.Parayla bile o gün için kadın/adam tutabilecek potansiyelde olanlardır.Kadınların adam tutacağını pek sanmam gerçi, ülkemizde ki abaza potansiyeli düşünürsek her kadına beş on tane amele düşer zaten.Ama adamlar öylemi, pis abazan sürüsü, sırf sevgililer günü boş gördükleri hatunlara direk ‘’sevgililer gününü birlikte geçirebilir miyiz?’’ diye siktir boktan bir teklif uydurmuşlardır.Bunu kabul edecek kadın var mı acaba ? evet var malesef,  yazık.

Geldik sevgilisi olmayan sap arkadaşlara.Bir nedenle sevgilisinden ayrılanlar ya da hiç sevgilisi olmamışlar.Onlar yalnız değiller.O gün sokaklarda gördükleri binlerce aşk böceğiyle dalga geçebilecek insanlar.Kaderine isyan etmeyip bunu avantaja çevirenler.Bir günlük sevgili olacağına hiç olmasın diyerek gerçek aşkı arayanlar.Evet onlar sevgilisi olmayan ve sevgilisi olduğunda on dört şubatı büyük bir ihtimalle kutlayacak olanlar…


5 yorum:

 1. 14 şubat için almasamda doğum günü için alıcam:D ben her türlü batıcam:P:))

  YanıtlaSil
 2. En kötü sahne, hediyelerin karşılıklı açılıp,her ikisininde beğenmemesi, o anki yüz ifadeleri süper :)

  YanıtlaSil
 3. yerdenuzak aynen birde belli etmeme tribi varya süper :D

  celyy doğum günü özel gündür aynen ona alınmazsa olmuyor işte :)

  YanıtlaSil
 4. Of of 14 14 olalı böyle eziyet çektirmedi :)

  YanıtlaSil
 5. On dört bıktırıyor artık :D

  YanıtlaSil